Zadzwoń do nas 413818321

Mlodzież

Lider projektu - Fundacja Centrum Edukacji, Przedsiębiorczości i Aktywności Społecznej (organ prowadzący Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Węgrzynowie).       pobierz prezentację

Partner projektu to:

ECOLE DE PAGES,  DOMAINE DE PAGES,   32160 BEAUMARCHES, France                                pobierz prezentację

Kompleks de Pagès jest specjalistyczna jednostka o szerokim profilu działalności edukacyjno - medyczno - społecznej. W jego strukturze funkcjonują:
-L'IMPRO (Instytut Medyczno - Zawodowy), zajmujący się młodzieżą z umiarkowaną lub lekką niepełnosprawnością intelektualną, z lub bez zaburzeń sprzężonych w wieku od14 do 20 lat zainteresowanych szkoleniem zawodowym, dostosowanym do ich możliwości i działaniami integracyjnymi przygotowującymi ich do funkcjonowania społecznego i życia zawodowego.
-L'ESAT - (Serwis pomocy przez pracę), którego misją  jest zapewnienie miejsc pracy, opieki i wynagrodzenia dorosłych osób niepełnosprawnych oraz wspieranie ich w czasie życia zawodowego, przy jednoczesnym promowaniu integracji społecznej i zawodowej w środowisku.
-Le Foyer (Mieszkania socjalne) - przytulne miejsce do życia, w którym powstają i realizowane są projekty indywidualne, wspierające osoby tam mieszkające. Mieszkańcy mogą korzystać z pomocy edukacyjnej i społecznej, opartej na zasadzie ewolucji umiejętności, w oparciu o proces rozwoju autonomii społecznej  i potencjału intelektualnego, manualnego i psychicznego.
Kompleks położony jest w gminie Beaumarchès, na zachód od departamentu Gers, w obszarach wiejskich o niskiej gęstości zaludnienia. Znajduje się 3 km od Plaisance du Gers (1479 mieszkańców), 63 km od Auch, 45 km od Tarbes i 30 km od Aire sur Adour.
Usytuowany jest w pobliżu ośrodków turystycznych, uzdrowiskowych i sportów zimowych. Atrakcyjne turystycznie położenie jest dodatkowym atutem współpracy.

WYDARZENIA W PROJEKCIE

PIERWSZE SPOTKANIE PROJEKTOWE- 10-12 LISTOPADA 2015 R. KIELCE-WĘGRZYNÓW.

DRUGIE SPOTKANIE PROJEKTOWE Beaumarchès- 26 kwietnia – 1 maja 2016 r.       Galeria zdjęć

DRUGIE SPOTKANIE PROJEKTOWE Beaumarchès- NOTATKA W MIEJSCOWEJ GAZECIE

W ramach projektu wypracowane zostały rezultaty intelektualne:

1. Program warsztatów "Jestem coachem, mentorem, "przewodnikiem" młodego człowieka".

Program - wersja polska

Scenariusze zajęć - wersja polska

Narzędzia - wersja polska

Program -  wersja angielska

Scenariusze zajęć - wersja angielska

Narzędzia - wersja angielska

2. Indywidualne programy pracy z młodzieżą - wersja angielska            wersja polska

3. Raport podsumowujący działania w projekcie - raport.

Tagi: fundacja